Генеральне консульство України в Стамбулі

, Київ 13:44

У МІЖНАРОДНОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ Т. ШЕВЧЕНКА ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

10 березня, 13:47

Щороку українці на своїй землі та за кордоном відзначають річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. 

У світовій літературі ім’я Тараса Шевченка стоїть в одному ряду з іменами таких видатних поетів, як Джордж Байрон, Вольфганг Гете, Адам Міцкевич та інші. Тому, 13 березня 20017 року у Міжнародному ліцеї імені Т. Шевченка з великою гордістю та шаною учні та вчителі згадували Шевченкове слово.

Вихованці ліцею декламували вірші, співали пісні, промовляли слова подяки. Вірші звучали українською, англійською, турецькою мовами. Адже саме березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко − велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося у глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Директор Міжнародного ліцею ім. Т. Шевченка Усенова Мунавара Хамідівна зазначила, що сьогоднішній день надзвичайно важливий для усіх учнів та педагогів нашого ліцею, адже актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання, або дав нам відповідь на них, яка допомогає самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом. Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння. 

Останні новини

Statement of the Foreign Minister of Ukraine on the 3rd Anniversary of MH17 | 17 липня, 09:38

Three years ago a world becoming accustomed to the most despicable terrorist outrages  was shocked and stunned when  298 passengers and crew members of the Malaysian Airlines flight MH17 were blasted out of the skies over Ukraine. For many around the world it brought the Russian fomented war in Donbas to their attention for the first time.

До уваги громадян!!! | 10 квітня, 17:32