Генеральне консульство України в Стамбулі

, Київ 12:47

В Анкарі відбувся показ фільму "Процес" про Олега Сенцова та інших політичних в'язнів, які незаконно утримуються в РФ

06 грудня 2017, 09:47

5 грудня 2017 року в рамках Днів кіно про права людини, що проходять в Туреччині за підтримки Місії ЄС, відбувся показ фільму "Процес" про Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших політичних в'язнів, які незаконно утримуються в РФ за сфабрикованими справами.
Фільм наочно демонструє турецькій аудиторії правду про порушення з боку РФ прав людини в Криму, відкриває дух незламності та стійкості українців.
Зазначений фільм викриває агресивну політику РФ, яка руйнує не тільки державні кордони, але і забирає батьків у дітей, синів у матерів та спотворює людські цінності. 
Після показу відбулася дискусія щодо ситуації з порушенням прав людини в Криму, у ході якої виступили представники Місії ЄС в Туреччині та Посольства України, а також українські та турецькі правозахисники. Учасники поіформували турецьку та міжнародну аудиторію про події в Україні, порушення прав людини з боку окупаційного режиму в Криму, наголосили на важливій ролі українських політичних в'язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка та багатьох інших, які наразі перебувають в російських в'язницях.
Привернули увагу до утисків та репресій, які наразі чиняться в окупованому Криму, проти громадян України, у т.ч. кримськотатарської національності. Відзначено необхідність консолідованого підходу щодо питання санкцій проти РФ та долучення до них турецької сторони для просування процесу деокупації Криму та ОРДЛО.
Учасники дискусії підсумували, що злагоджена позиція міжнародної спільноти дозволить Олегу Сенцову та іншим політв'язням отримати свободу та повернутися на Батьківщину, а тимчасово окуповані території будуть звільнені від російського агресора та повернуться до України.