Генеральне консульство України в Стамбулі

, Київ 22:37

Регіони України та Туреччини стають все ближчими: залучення інвестицій, освітні проекти, розвиток туризму та обмін досвідом, – результати візиту до Чанаккале

11 лютого, 12:51

5-9 лютого 2018 року відбувся візит до провінції Чанаккале делегації Тернопільської обласної державної адміністрації на чолі з Головою С.Барною, представників Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, а також провідних українських ЗМІ.

У рамках зазначеного візиту відбулися зустрічі з Губернатором провінції Чанаккале О.Тавли, Міським головою У.Гьокханом, керівництвом Торговельно-промислової та сільськогосподарської плат, Ректором Університету «18 березня» Ю.Аджером, Директором Меморіального комплексу часів І Світової війни «Галіполі» та представниками ділових кіл регіону.

Поряд з представленням регіонального потенціалу України сторони домовилися про організацію візиту делегації провінції Чанаккале до України для участі у туристичній та інвестиційній виставках, а також відвідання Тернопільської області для визначення перспективних напрямків співпраці та переходу до практичного етапу взаємодії, підписання угоди про побратимські відносини, налагодження B2B контактів між представниками ділових кіл регіонів, започаткування співробітництва по лінії ВНЗ, зокрема участь українських студентів історичних факультетів у програмі археологічних розкопок стародавньої Трої, що розташована у Чанаккале.

Важливим елементом програми візиту делегації України також було проведення прес-туру українських ЗМІ та організація значної кількості інтерв`ю,  у ході яких торкнулися таких тем як досвід Туреччини у питаннях розвитку інфраструктури регіонів, туризму, джерел відновлювальної енергетики, залучення інвестицій, підтримки малого та середнього бізнесу, функціонування місцевого самоврядування, системи освіти тощо.

Делегація також відвідала низку історичних місць, Меморіальний комплекс часів І Світової війни з метою вивчення досвіду щодо реставрації та підтримання у належному стані історичних та пам’ятних місць, з огляду на розташування на території Тернопільської обл. стародавніх замків та військових поховань турецьких солдатів.

Крім того, візит української делегації став ще однією нагодою представити технологічний потенціал України, зокрема було презентовано виставку «50 винаходів України».