• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Türkçe
 • Стара версія
З 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на термін до 5 років
Опубліковано 18 березня 2022 року о 17:00
З 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на термін до 5 років.
Продовження паспорта може бути оформлене не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення терміну його дії.
Відповідну постанову прийнято Кабінетом Міністрів України 28 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та введенням воєнного стану на усій території України.
Крім того, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їхніх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України.
Продовження строку дії паспортів, вклеювання фотокарток дитини до паспортів батьків або законних представників, здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

***
Отже, для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину законний представник подає до консульського відділу ГКУ в Стамбулі такі документи:
1) паспорт для виїзду за кордон;
2) заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину за встановленою формою;
3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави.
У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра на білому тлі;
5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно!
***
Продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон!
Строк дії паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено до п’яти років на підставі заяви особи або її законного представника.
Заява про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії подається разом з паспортом для виїзду за кордон до ГКУ в Стамбулі.
Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника.
Додатково: 
Дозволений термін перебування в країні для громадян України складає 90 днів протягом 180 днів.
Для отримання короткострокової посвідки на проживання (туристичної)  необхідно подати заяву до відділення державної міграційної служби Туреччини по місцю перебування https://e-ikamet.goc.gov.tr 
- Посвідка на проживання необхідна для легалізації статусу, користування банківськими послугами, соціальними послугами та мобільним зв’язком; 
Для отримання статусу міжнародного захисту та відповідної гуманітарної посвідки на проживання необхідно заповнити форму Державної міграційної служби Туреччини за посиланням https://www.goc.gov.tr/uluslararasi-koruma
Працевлаштування можливе лише після отримання гуманітарної посвідки на проживання, або при в’їзді по робочій візі. 
Громадяни, які подали заяву на отримання статусу міжнародного захисту та потребують житло, можуть звернутися до місцевих відділень міграційної служби. Рішення буде прийматися по кожному випадку окремо. 
Громадяни, які отримали відповідний статус, можуть мати соціальне страхування терміном дії на 1 рік. За деталями звертатися до місцевих відділень міграційної служби. 
Детальна інформація про вимоги Державної міграційної служби Туреччини https://www.goc.gov.tr/duzenlecek-belgelerbelge та в місті Стамбулі в İl Göç İdaresi Müdürlüğü Kumkapı Koordinasyon Merkezi.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux