• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Türkçe
 • Стара версія
Поширені запитання / FAQ
Опубліковано 18 грудня 2020 року о 10:34

Чи потрібно заздалегідь записуватись на прийом громадян?

Так, потрібно. Запис на прийом здійснюється за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

У мене немає паспорта громадянина України для виїзду за кордон, лише внутрішній паспорт (ID-картка). Чи можу я з цим документом подорожувати до Турецької Республіки?

 • Так. 01 червня 2017 року набрала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян, згідно з положеннями якої громадяни України та громадяни Турецької Республіки, які користуються паспортами у формі картки (ID) з безконтактним електронним носієм, можуть в'їжджати та перебувати без віз на території Туреччини і України строком до 90 днів протягом 180.

Чи можна оформити біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон у Генеральному консульстві України в Стамбулі?

Так. У разі закінчення строку дії, втрати/викрадення паспорта, громадяни України можуть звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення нового паспортного документа.

Детальна інформація щодо порядку оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон розміщена на веб-сторінці: https://istanbul.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasport

Які терміни оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Законодавством України встановлено, що у закордонних дипломатичних установах України оформлення паспорта здійснюється до трьох місяців з моменту подачі повного пакету документів.

Чи можна оформити паспорт громадянина України (ID картку) у Генеральному консульстві України в Стамбулі?

Ні. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється підрозділами Державної міграційної служби в Україні, центрами надання адміністративних послуг (ЦНАП) або центрами обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».

Чи можна у Генконсульстві вклеїти до паспорта громадянина України (внутрішнього) фотокартку у зв’язку з досягненням 25-річного або 45-річного віку?

Ні, Генконсульство не має повноважень щодо внесення будь-яких змін до паспорта громадянина України.

Чи можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон моїй новонародженій дитині?

Так, паспорт можна оформити. Для цього потрібно у Генконсульстві отримати довідку про реєстрацію дитини громадянином України та подати необхідні документи для оформлення паспорта.

У мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Чи є можливість продовження строку дії паспорта в Генконсульстві?

Продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон не передбачено законодавством України. Необхідно звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення нового паспортного документа.

Я одружилася у Туреччині та змінила прізвище. Чи я можу оформити у Генконсульстві паспорт на прізвище чоловіка?

Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище можливе лише після оформлення в Україні паспорта громадянина України (ID картку) зі зміненими даними.

Під час перебування у Туреччині з туристичною/приватною метою втрачено паспорт. Як повернутися з Туреччини в Україну?

У разі втрати/викрадення паспорта у Туреччині необхідно звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

Детальна інформація щодо порядку оформлення посвідчення особи на повернення в Україну розміщена на веб-сторінці: https://istanbul.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasport/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu

Чи можна вписати дані дитини до закордонного паспорта?

Ні, незалежно від віку дитини необхідно звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення дитині окремого паспорта.

Скільки днів громадянин України може перебувати у Туреччині без візи?

Громадяни України можуть перебувати на території Туреччини до 90-то днів протягом 180-ти днів незалежно від кількості в’їздів до країни. Для легального перебування понад 90-то днів необхідним є оформлення дозволу на проживання або візи у міграційних органах Туреччини https://www.goc.gov.tr 

Чи можна у Генконсульстві оформити згоду на виїзд неповнолітньої дитини за межі України?

Так, можна оформити. Згідно з законодавством України, якщо дитина не досягла 16-річного віку, виїзд за межі України здійснюється за нотаріально посвідченою згодою того з батьків, який відсутній у пункті пропуску, або обох батьків, якщо дитина виїжджає у супроводі інших осіб.

Дозвіл для виїзду з України дітей, яким виповнилося 16 років, не потрібний.

Для в’їзду в Україну дітей – громадян України дозвіл не потрібний.

Чи можна у Генконсульстві нотаріально посвідчити довіреність для представлення інтересів в Україні?

Так. Необхідно особисто звернутися до Генконсульства з дійсним паспортом.

Чи можна оформити нотаріально засвідчену довіреність дистанційно?

Ні, будь-які нотаріальні дії вчиняються виключно за особистої присутності заявника на підставі оригіналу дійсного паспортного документа.

Чи можна оформити дозвіл на проживання в Туреччині на підставі паспорта у формі ID-картки?

Оформлення дозволу на проживання в Туреччині можливе виключно на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Який розмір консульського збору за оформлення паспорта, засвідчення довіреності тощо?

З тарифами консульського збору за вчинення консульських дій можна ознайомитися за посиланням: https://istanbul.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/2779-tarifi-konsulysykogo-zboru

Я проживаю далеко від консульства, але в моєму місті є почесне консульство України. Чи можу я звертатись туди за вчиненням консульських дій? 

Почесні (нештатні) консули виконують окремі функції з захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України,  розвитку торговельних, економічних, культурних, наукових, туристичних зв’язків, але не уповноважені вчиняти консульські дії (оформлення паспортів, вчинення нотаріальних дій, реєстрація громадянства тощо). Отже, з цих питань потрібно звертатись до Генерального консульства України в Стамбулі.

 • Також інформуємо, що консульськими посадовими особами Генерального консульства здійснюються виїзні консульські обслуговування до м. Бурса та м. Ізмір.

Які документи необхідні для укладення шлюбу на території Турецької Республіки?

 • Список документів можна отримати в районному  управлінні реєстрації шлюбів (Evlendirme Dairesi). Одним з таких документів є нотаріальна заява про те, що особа не перебуває в зареєстрованому шлюбі. Для оформлення цієї заяви в консульстві необхідно особисто прийти до установи і надати оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон та копію свідоцтва про народження.

 Як оформити моєму чоловіку - громадянину іноземної держави дозвіл на проживання в Україні? 

 • Для оформлення Державною міграційною службою України документів, які дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів, необхідно оформити візу типу Д.
 • З більш детальною інформацією щодо процедури оформлення візи можна ознайомитись за посиланням.


Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux