Між Україною та Туреччиною укладено значну кількість 146 двосторонніх документів, які регулюють відносини практично в усіх сферах. Ключовими є Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Туреччиною від 4 травня 1992 року, що визначає основні напрямки, форми та методи співпраці сторін, а також Спільна декларація про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною від 25 січня 2011 року, якою між сторонами встановлено особливий характер стосунків – стратегічне партнерство і створено головний інституційний механізм його реалізації.
Серед чинних українсько-турецьких документів важливими є угоди про: торговельно-економічне співробітництво; уникнення подвійного оподаткування; сприяння та взаємний захист інвестицій; співробітництво в боротьбі із злочинністю; співробітництво в сфері правоохоронних органів; співробітництво в галузі енергетики; міжнародні комбіновані перевезення; міжнародні автомобільні перевезення; морське торговельне судноплавство; в сфері дослідження та використання космічного простору, науки та технологій; оборонно-промислове співробітництво; військову підготовку; військово-фінансове співробітництво; співробітництво у галузі науки; співробітництво між архівними службами; взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія; співробітництво в галузі попередження катастроф і надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. Між сторонами також укладено консульську конвенцію.
Договірно-правова база двосторонніх відносин постійно розвивається. Сторони вносять зміни до чинних документів, аби ті відповідали вимогам сьогодення. Крім того, укладаються нові угоди у сферах, що потребують регулювання. Так, 10 червня 2019 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державною авіаційною службою України та Генеральною дирекцією цивільної авіації Туреччини щодо розвитку безпеки цивільної авіації. У рамках візиту Президента України В.О.Зеленського до Туреччини 7-8 серпня 2019 року укладено Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Турецьким космічним агентством про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, договір про співпрацю в рамках діяльності двосторонньої Ділової ради між Радою зовнішньоекономічних відносин Туреччини та ТПП України, а також документи у сфері ОПК. 8 жовтня 2019 року підписано Протокол про міжнародну спільну магістерську освітню програму з ядерної енергетики між КПІ ім. І.Сікорського та Анкарським університетом, а 5 грудня 2019 року – Рамкову угоду про співробітництво між Державним підприємством «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» та Інститутом ядерних досліджень Анкарського університету.
Триває переговорний процес щодо укладення міжнародних договорів про вільну торгівлю; соціальне забезпечення тощо.
Перелік чинних двосторонніх угод між Україною та Туреччиною та їх тексти можна знайти на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/c369
Інформація https://turkey.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/dogovirno-pravova-baza