• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Türkçe
 • Стара версія
Голосування громадян України за кордоном
Опубліковано 19 березня 2024 року о 15:28

У день голосування на території Туреччини працює три виборчі дільниці:

1. № 900095 - у приміщенні Посольства України в Турецькій Республіці

адреса: Sancak Mahallesi 512. Sokak No: 17, Çankaya - Ankara / Türkiye 06550.

На цій дільниці зможуть проголосувати громадяни України, які проживають у провінціях Адияман, Агри, Айдин, Аксарай, Амасья, Анкара, Ардахан, Артвін, Афйон, Байбурт, Бартін, Батман, Бінгьоль, Бітліс, Болу, Ван, Денізлі, Діярбакир, Дюздже, Елязіг, Ерзінджан, Ерзурум, Ескішехір, Газіантеп, Гіресун, Гюмюшхане, Зонгулдак, Игдір, Испарта, Йозгат, Кайсері, Карабюк, Карс, Кастамону, Кахраманмараш, Кіліс, Кириккале, Киршехір, Конья, Кютах’я, Малатья, Мардін, Муш, Невшехір, Нігде, Орду, Османіє, Різе, Самсун, Сівас, Сіірт, Сіноп, Токат, Трабзон, Тунджелі, Ушак, Хаккарі, Хатай, Чанкири, Чорум, Шанлиурфа, Ширнак.

2. № 900096у приміщенні Генерального консульства України в Стамбулі

адреса: Şenlikköy Mh., Adakale Sk No:13, 34000 Florya/Bakırköy/İstanbul

Тут зможуть скористатися своїм виборчим правом громадяни України, що проживають у провінціях Баликесір, Біледжик, Бурса, Едірне, Ізмір, Киркларелі, Коджаелі, Маніса,Сакарья, Стамбул, Текірдаг, Чанаккалє, Ялова.

3. № 900124у приміщенні Консульства України в Анталії 

адреса: Çaybaşı Mahallesi, 1352. Sk. No:24, 07100 Muratpaşa/Antalya

На цій дільниці буде надано можливість участі у виборах громадянам України – мешканцям провінцій  Адана, Анталія, Бурдур, Караман, Мерсін, Мугла.

На сьогодні законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають, або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас, реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.


Для включення до списку виборців на виборчій дільниці в Туреччині потрібно зробити декілька кроків:

 1. Перевірка відомостей про себе в Державному реєстрі виборців: необхідно зайти на сайт Державного реєстру виборців за адресою drv.gov.ua, натиснути кнопку «Кабінет виборця» та обрати  розділ «Перевірка включення». Необхідно буде ввести особисті дані, населений пункт проживання та дійсну електронну адресу. На неї прийде код підтвердження, який необхідно буде ввести в поле перевірки. Після цього система видасть інформацію про виборчу дільницю, на якій Ви зможете проголосувати. Якщо вона розташована в Україні, Вам необхідно змінити виборчу адресу.


     2. Зробити це можна двома способами:

 1. У будь-який зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу):
 • звернутися особисто або надіслати поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України документи для прийняття на консульський облік.

Згідно з даними консульського обліку до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України керівниками закордонних дипломатичних установ щомісячно подаються відомості про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців. Отже, громадяни України, які перебувають на консульському обліку у Генеральному консульстві, включені до списку виборців на закордонній виборчій дільниці при Генеральному консульстві.

З інформацією щодо процедури прийняття на консульський облік можна ознайомитись тут

 • особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру);

Перед поданням заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси рекомендуємо перевірити своє включення до Реєстру та виборчу адресу за допомогою вищезгаданого онлайн-сервісу «Особистий кабінет виборця». 

Особа, яка набула права голосу і проживає чи на час набуття права голосу перебуває за межами України, може звернутися щодо свого включення до Реєстру до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із заявою, до якої додається копія документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України.

Якщо виборець не перебуває на консульському обліку в дипломатичній установі, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці він має можливість завчасно змінити виборчу адресу, звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи за місцем свого проживання. У цьому випадку виборець подає до закордонної дипломатичної установи заяву про зміну виборчої адреси, до якої додаються документи (копії документів), в тому числі ті, які підтверджують зміну (паспорт, дозвіл на проживання в країні перебування, документ із зазначенням місця проживання в країні перебування). 

Звертаємо увагу на те, що в подальшому такому виборцю у разі повернення в Україну необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого проживання на території України щодо зміни виборчої адреси, яка визначається за зареєстрованим місцем проживання в Україні. 

     2.  Безпосередньо під час виборчого процесу

 • особисто подати до дільничної виборчої комісії відповідної закордонної виборчої дільниці заяву щодо неточностей у попередньому списку виборців не пізніше як за П’ЯТЬ днів до голосування.

Попередній список виборців не пізніш ніж за десять днів до голосування надається для загального ознайомлення у приміщенні відповідної виборчої комісії. У разі виявлення виборцем неточностей у списку він має право особисто подати відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (заява викладається у довільній формі). 

 • особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за П’ЯТЬ днів до дня голосування) до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

 Такий шлях включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави нетривалий період. 

Заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються!


 

Державний реєстр виборців

Нормативно-правові акти

Закон України «Про Державний реєстр виборців» № 698-V від 22.02.2007 (із змінами)

Постанова ЦВК від 15.10.2010 №415 «Про форми заяв осіб щодо включення до Державного реєстру виборців та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців»

Постанова ЦВК від 13.01.2011 №6 «Про форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців» (із змінами, внесеними постановою ЦВК від 6 грудня 2012 р. № 2000)

Постанова ЦВК від 19.05.2011 №69 «Про Роз’яснення щодо використання інформації з Державного реєстру виборців при забезпеченні доступу до публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Постанова ЦВК від 13.09.2012 № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» (із змінами, внесеними постановою ЦВК від 22 вересня 2012 р. № 1046)

Корисні посилання

Центральна виборча комісія України адреса веб-сайту: http://cvk.gov.ua/

Державний реєстр виборців адреса веб-сайту: http://www.drv.gov.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux