• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Türkçe
  • Стара версія
Співробітництво в туристичній сфері
Опубліковано 01 вересня 2020 року о 19:10

Україна відкрита для міжнародного туристичного співробітництва, яке віддзеркалює загальноєвропейські інтеграційні політичні та соціально-економічні процеси.

Рамкою для двосторонньої взаємодії між Україною і Туреччиною у сфері туризму є відповідна Угода між Урядом України і Урядом Турецької Республіки, підписана 30 квітня 1994 року.

У двосторонньому вимірі важливим напрямом співробітництва є постійний обмін інформацією щодо туристичних можливостей України та Турецької Республіки, участь зацікавлених установ та організацій двох країн у туристичних виставках, ярмарках та біржах, що проводяться на їх територіях, спільні інвестиційні проекти тощо. Сторони працюють над освітніми проєктами у сфері туризму та курортів, організацією стажування студентів відповідного профілю у готелях Туреччини.

Сторони також плідно співпрацюють у цій сфері й у рамках міжнародних організацій, зокрема Всесвітньої туристичної організації, ОЧЕС тощо.

Туристичні потоки між Україною та Туреччиною постійно зростають. Так, у 2019 році Україна знов увійшла до топ-10 серед країн за кількістю туристів до Туреччини: країну відвідали 1,56 млн. громадян України, що на 12% більше, ніж у 2018 році. Водночас у нашій державі у 2019 році побували понад 300 тис. турецьких громадян. Туреччина входить до десятки країн, громадяни яких найчастіше відвідують Україну.

Збільшенню кількості туристів сприяла підписана в березні 2017 року двостороння угода про взаємні поїздки громадян за ID-картками, відповідно до якої громадяни України та Туреччини, які користуються паспортами у формі картки (ID), можуть перебувати без віз на території, відповідно, Туреччини та України строком до 90 днів протягом 180 днів.

Щотижня між нашими країнами здійснюється понад 180 рейсів. У 2019 році запущено рейси між Ізміром та Києвом, а також Бодрумом та Києвом. Крім того, туристи користуються наземним та морським транспортом. Так, розпочато пряме пасажирське паромне сполучення з Чорноморська (Україна) до Хайдарпаша (Туреччина). Під час карантину у зв’язку з поширенням у світі коронавірусу COVID-19 та скасування всіх міжнародних рейсів українці можуть дістатися Батьківщини завдяки паромній лінії Карасу (Туреччина) – Чорноморськ (Україна).

Місто Стамбул та Середземноморське узбережжя залишаються найбільш популярними напрямками поїздок українців. З 2018 року спостерігається значне зростання кількості туристів також до Каппадокії, Гьобеклітепе, Даламана, Мармариса, Бодрума, Фетхіє та Датчі. Останнім часом став популярним і релігійний туризм. На території Туреччини є багато місць, пов’язаних з історією християнства. Крім того, розвивається спортивний туризм. Зокрема, команди з футболу, велоспорту та гімнастики організовують свої тренувальні табори на спеціальних базах у Туреччині. Українські громадяни відкрили для себе Туреччину й у плані медичного туризму.

Присутній великий інтерес турецьких туристів до відвідання України, зокрема Києва, Львова, Одеси. Приваблює відвідувачів й тури до Чорнобиля. Окрему увагу туристи з Туреччини, цілком природно, приділяють місцям, пов’язаним зі спільною українсько-османською історією, так званому «османському поясу» – від Одеси до Білгород-Дністровського, далі – Кам’янець-Подільський, Хотин тощо.

З метою ще більшої популяризації туристичних принад України Посольство разом із турецькою компанією створило проморолик «Україна чекає на вас» турецькою мовою з англійськими субтитрами, який можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/HpXJHbh-LnA

Крім того, у 2019 році започатковано роботу україномовних аудіогідів у низці музеїв Стамбула. Така практика буде використовуватися надалі й в інших музеях Туреччини.

Інформація https://turkey.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/567-turistichne-spivrobitnictvo-mizh-ukrajinoju-i-turechchinoju 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux