• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Türkçe
  • Стара версія
В Стамбулі побачать роботи українського художника Олексія Коваля «Мова емалі»
Опубліковано 20 грудня 2019 року о 09:21

З 26 грудня 2019 р. до 17 січня 2020 р. в Стамбулі в галереї Başkanlık Binası Sergi Salonu проводитиметься виставка українського художника Олексія Коваля «Мова емалі».

Олексій Коваль

Народився 16 жовтня 1977 року у м. Києві.

У 1996 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка (клас живопису). З 1996 по 2002 рік навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису (майстерня В. І. Забашти). З 2000 року працює в монументальному мистецтві. Це - фрески, мозаїки,  ескізи вітражів.  Співпрацював з українськими та закордонними архітекторами. З 2006 по 2009 роки навчався техніці гарячої емалі в майстерні І. М. Кириченка та вивчав особливості техніки у приватних майстернях усього світу: Китаю, Індії, країн Європи. З 2009 року багато і плідно працює, використовуючи різні можливості техніки та різні матеріали – срібло, мідь, бронзу, коштовне каміння. Персональні виставки художника відбулися в галереях та музеях України, США, Канади, зокрема: Національний музей ім.Шептицького (Львів, Україна), Національний заповідник «Софія Київська» (Київ, Україна), галерея КУМФ (Торонто, Канада), Національний український музей (Чікаго, США). Твори зберігаються в приватних колеціях та музеях світу: Художній музей м.Чернівці (Україна), Національний художній музей м.Львів (Україна), Національний український музей в Чікаго (США), Convention Center міста Коламбус (США), Folmsbee Marrakech Collection (Morocco) та багато інших.

*****

 «Живописвиконаний на мідній пластинівкритий емаллю і випалений у вогніперевершує скульптуру за тривалістю життяЯкщо бронзова скульптура довговічнато емалевий живопис вічний». Леонардо да Вінчі

Мистецтво емалювання дуже давнє. У багатьох музеях світу ми можемо побачити чутові та коштовні емалеві твори. В Єгипті фараони носили прикраси з емалевими вставками. Ювелірним мистецтвом займалися майстерні при палацах і храмах.

Сьогодні емаль зайняла своє особливе місце в ювелірній справі, в оформленні інтер'єрів, в дизайні Цей матеріал проник в архітектуру, як один з найміцніших матеріалів, що зберігають колір і структуру. Особливість емалі - яскраві фарби, блискуча гладка поверхня, глибина та інтенсивність кольору. Всі ці якості вимагають від художника знань та майстерності. Робота з емаллю - складний процес. Однак в результаті саме такої довготривалої праці кінцевим результатом стає «вічне» зображення з цікавим рішенням та досконалою композицією.

Яскравість і насиченість фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйва дорогоцінних каменів - ось неповний перелік тих якостей, які протягом століть і до сьогоднішнього дня залучали до емалі художників та колекціонерів.

Ця незрівнянна техніка — водночас живописна та ювелірна, що приносить приголомшливі результати. Емаль ретельно вибирає автора: лише той, хто із великим терпінням  зустрічатиме усі несподіванки і труднощі, присвячує цій техніці себе та своє життя, зможе досягти у ній значних висот.

Одним із сучасних майстрів-емальєрів є Олексій Коваль.

У своїх емалях художник щедро і невимушено поєднує колорити й орнаменти, використовує інкрустації та елементи малої пластики. Він грає з функціональними та декоративними властивостями об’єктів, сміливо береться за виконання картин різного масштабу: від тендітних мініатюр до кількаметрових панно.

Емаль — довготривала техніка не тільки з огляду на її стійкість до впливу часу та дії зовнішніх чинників. Сама робота над однією картиною може займати рік від задуму до створення, особливо коли йдеться про кількаметрові панно. Невпинні пошуки, працелюбність та допитливість визначають творчу особистість автора. Поштовх до скульптури, амбітний вектор, заданий українською серією емалей, та досвід художника-монументаліста, що тяжіє до масштабних рішень, переплітаються у його мистецьких планах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux