Голова Держмитслужби відзначив, що обсяги взаємної торгівлі між нашими країнами зростають. За 8 місяців товарообіг склав 3,6 млрд. дол. США.
Майже 80% імпорту з Туреччини та 90% експорту в Турецьку Республіку здійснюється через морські порти.
За 8 місяців 2012 року через морські порти України з Туреччини та до Туреччини було переміщено 13,2 тис. одиниць контейнерів (4% загальної кількості контейнерів, переміщених через морські порти України), 734 одиниць вагонів (34% загальної кількості) та 644 одиниць поромів (62% загальної кількості).
На сьогодні між Україною та Туреччиною успішно функціонують залізнично-поромна переправа Одеса-Стамбул та 5 поромних ліній закордонного плавання.
«Враховуючи інтенсивність транспортного руху та динамічність торгівельно-економічних відносин між Україною та Туреччиною, дуже актуальним є питання запровадження обміну попередньою інформацією про переміщувані товари між митними відомствами двох країн», - сказав Ігор Калєтнік.
За результатами роботи експертів запропоновано в рамках пілотного проекту з обміну інформацією визначити Євпаторійський морський торгівельний та Севастопольский морський рибний порти з українського боку та Зонгулдак – з турецького.
«Обсяги транзитних перевезень за 8 місяців 2012 року через морські порти України склали 210 тис. тонн з Туреччини та 4,7 млн. тонн - до Туреччини. Ураховуючи таку динаміку, ми запропонували залізнично-поромне сполучення між нашими країнами поєднати з проектом потягу комбінованого транспорту «Вікинг». Це сприятиме розвитку торгівельно-економічних відносин не тільки між Україною та Туреччиною, а й Туреччини з іншими країнами на північ від України – Білоруссю, країнами Балтії та Скандинавії» - впевнений Голова Держмитслужби.
Турецька сторона висловила зацікавленість такою перспективою.