Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв'ю Першої заступниці Міністра закордонних справ України Еміне Джапарової турецькому інформаційному агентству "Demirören"
Опубліковано 07 серпня 2020 року о 17:03

Слова подяки Туреччині від заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової

«Офіційна позиція турецької держави щодо підтримки територіальної цілісності України дуже важлива для нас. Ми вдячні Туреччині за підтримку України та кримських татар », - зазначила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Призначена на посаду близько 1,5 місяці тому заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова розповіла інформаційному агентству «Demirören» (DHA) про турецько-українські відносини. Джапарова, яка є кримською татаркою, наголосила на підтримці Туреччини у питаннях Криму та кримських татар. «Від імені Української держави та від себе як представника кримських татар хочу подякувати турецькій державі за підтримку Криму і кримських татар. Офіційна позиція турецької держави щодо підтримки територіальної цілісності України є дуже важливою для нас. Ми дуже вдячні Президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану, який особисто сприяв звільненню політичних в’язнів», - зазначила Джапарова.

«Шляхом анексії Криму Росія намагається знищити нашу спадщину»

«Анексуючи Крим багато разів в історії, Росія і сьогодні намагається знищити спадщину кримських татар», - сказала Джапарова і продовжила: «Повернення кримських татар на батьківщину було дуже складним процесом, і впродовж всього часу Туреччина підтримувала кримських татар. І на сьогоднішній день за підтримки Туреччини у Херсонській області планується будівництво 500 квартир. Я вважаю, що ці ініціативи повинні поширитися і на інші регіони України».

«Росія веде гібридну війну»

Джапарова повідомила, що після окупації Криму Росія розпочала гібридну війну, і продовжила: «Російська Федерація – окупант Криму, який прагне узаконити свої злочини за допомогою гібридної війни. Вона витрачає мільярди доларів на міжнародні конференції в окупованому Криму. Запрошуючи на півострів людей з різних країн, вона змушує їх розповідати «наскільки гарним є життя в Криму» для створення ілюзії».

«Наше співробітництво важливе для безпеки у Чорноморському регіоні»

Джапарова наголосила на важливості співробітництва між Україною та Туреччиною в контексті забезпечення безпеки у Чорноморському регіоні і додала: «На сьогоднішній день Росія хоче перетворити Азовське море на своє власне озеро. Наскільки нам відомо на сьогодні Росія має 6 підводних човнів в Чорному морі. Крим перетворився на військову базу Росії. Країни, розташовані навколо цієї бази, мають усвідомлювати агресивну політику Росії, спрямовану на контроль за регіоном. У зв’язку з цим ми ініціювали заснування Кримської платформи. Я думаю, що Туреччина є однією з 5 країн, які найбільше прагнуть долучитися до цієї платформи. Ми плануємо щороку проводити у Києві Кримський саміт, на якому зможуть зустрітися лідери країн. Окупація Криму – це не внутрішнє питання, а тема, яка стосується країн Чорноморського регіону та Азовського моря. Військова стратегія Росії направлена на Близький Схід та Північну Африку. Крим для них є військовою базою на цьому шляху».

«Співробітництво у військовій сфері – ключовий елемент стратегічного партнерства»

Наголосивши на тому, що ключовим елементом стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною, яке ґрунтується на довірі, є співробітництво у військовій сфері, Джапарова зазначила: «Вважаю, що сьогоднішній рівень нашого партнерства є дійсно стратегічним. Стратегічне партнерство між Україною та Туреччиною ґрунтується на довірі». Вона також нагадала про реалізацію Україною та Туреччиною багатьох великомасштабних проєктів у сфері оборонної промисловості: «Одним з найбільших проєктів є постачання турецькою компанією «ASELSAN» засобів зв’язку для української армії. А також модернізація турецької броньованої техніки за допомогою комплексів активного та реактивного захисту, які виробляються за українськими технологіями. В умовах військових операцій на Донбасі Україна також зацікавлена у спільному з Туреччиною виробництві БПЛА».

«Політична воля для підписання Угоди про зону вільної торгівлі є»

Джапарова наголосила на наявності політичної волі на найвищому рівні для підписання Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Туреччиною та продовжила: «Тут важливим є те, що рішення щодо цього питання вже прийнято. Залишилося узгодити деталі. Українська сторона прагне відкриття ринку для всіх груп товарів, включаючи сільськогосподарську продукцію. Називати конкретну дату підписання угоди буде неправильно. Я вважаю, що, як і зазначили наші президенти, укладання Угоди про ЗВТ вкотре підтвердить наше стратегічне партнерство».

«Інвестиції в нерухомість в Україні – приваблива сфера для турецького інвестора»

Джапарова зазначила, що справжній потенціал співробітництва між Україною та Туреччиною в інвестиційній сфері не був реалізований повною мірою, сказавши: «Україна вже 6 років переживає процес широкомасштабної реструктуризації. У час триваючої війни на Донбасі та окупації Криму в країні проводиться низка важливих реформ. Ринок нерухомості може бути привабливою сферою для турецьких інвесторів. Мені відомо про зацікавленість турецького бізнесу у інвестиціях в нерухомість. Українська сторона також хоче залучити турецькі інвестиції до ринку нерухомості».

«Україна стабільно виходить із кризи»

Джапарова також наголосила на тому, що незважаючи на пандемію, Україна, вперше в історії виходячи із кризи, змогла досягти стабільністі у національній валюті та банківській системі. «На мою думку, іноземні інвестори мать враховувати цей показник з метою розуміння перспектив країни. Підтримка міжнародними організаціями процесу реформ в Україні, в свою чергу, позитивно впливає на макроекономічний клімат та розширює інвестиційний потенціал», - сказала вона. Нагадуючи про широкомасштабну приватизацію в Україні, Джапарова також наголосила на важливих можливостях для турецького інвестора і в цій сфері. Заступниця міністра закордонних справ привернула увагу до важливості кроків, спрямованих на усунення бюрократичних перепон в Україні для іноземних інвесторів.

«Україна – спадкоємиця турецької культури»

Джапарова сказала, що завдяки заходам, вжитим під час пандемії коронавірусу (Covid-19), громадяни України та Туреччини сьогодні можуть вільно відвідувати країни одне одного, додавши: «Туреччина є однією з найулюбленіших країн відпочинку для українців. Минулого року близько 1,5 мільйона українців відвідали Туреччини та 350 тисяч громадян Туреччини побували в Україні. Україна має потенціал залучення туристів з Туреччини до регіонів, які мають історичне значення та зберігають сліди Османської імперії. Українські туристи, окрім пляжного туризму, почали ще більше цікавитися історичним туризмом в Туреччині. Ми країни-сусіди. Україна – спадкоємиця турецької культури. Кримські татари – місток між Україною та Туреччиною». Вона також поділилася інформаціє про те, що Україна прагне отримати статус спостерігача у Тюркській раді, яка є об’єднавчою організацією тюркського світу і членами якої є Туреччина, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан.

Проблеми турецьких батьків в Україні 

У відповідь на запитання про проблеми турецьких батьків, які не бачать своїх дітей, яких до країни привезли їхні українські дружини, Джапарова сказала: «Цивільний кодекс України слідкує за правами обох батьків. Кожен з них має право проводити час зі своїми дітьми та робити внесок у їх виховання. У судовому процесі щодо таких суперечок враховується дуже багато факторів. Україна та Туреччина – країни, які приєдналися до Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей. Відповідальною установою за дотримання умов загаданої Конвенції є Міністерство юстиції».

https://turkey.mfa.gov.ua/news/intervyu-pershoyi-zastupnici-ministra-zakordonnih-sprav-ukrayini-emine-dzhaparovoyi-tureckomu-informacijnomu-agenstvu-demiroren

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux