Ми, міністри закордонних справ G7 - Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки - та Високий представник Європейського Союзу, єдині у засудженні триваючих дій Росії щодо підриву суверенітету України, її територіальної цілісності і незалежності.
Сьогодні, через сім років після незаконної спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, ми підтверджуємо свою непохитну підтримку та прихильність незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Статут ООН, Гельсінський заключний акт та Паризька хартія чітко визначають основоположні принципи поваги до територіальної цілісності будь-якої держави та заборони будь-якого застосування сили для зміни кордонів. Застосовуючи силу проти територіальної цілісності України, Росія відкрито порушила міжнародне право і ці принципи.
Ми безумовно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Спроби Росії легітимізувати окупацію не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, насамперед кримських татар. Ми закликаємо Росію поважати свої міжнародні зобов'язання, дозволити доступ міжнародним спостерігачам, та негайно звільнити всіх, кого було несправедливо затримано. Ми принципово вітаємо ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму.
Ми також рішуче виступаємо проти триваючої дестабілізації України Росією, особливо російських дій у певних районах Донецької та Луганської областей в нехтування своїми зобов'язаннями, взятими в рамках Мінських угод. Повна імплементація Мінських угод - це шлях до досягнення миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником.
Ми вітаємо схвалення рішення про припинення вогню, введене в дію з 27-го липня минулого року, яке сприяло значному зменшенню насильства в зоні конфлікту. Водночас, конфлікт продовжує забирати людські життя та завдавати серйозної шкоди критичній інфраструктурі. Ми засуджуємо нещодавню військову ескалацію, спричинену збройними формуваннями, яких підтримує Росія на лінії зіткнення. Ми закликаємо Російську Федерацію припинити підживлення конфлікту, що здійснюється шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, які вони підтримують на сході України, а також надання російського громадянства сотням тисячам українських громадян. Натомість, закликаємо Росію забезпечити взаємне виконання аналогічних нещодавніх заходів України, спрямованих на сприяння покращенню життя людей по обидва боки лінії зіткнення. Ми підтверджуємо важливість дотримання режиму припинення вогню як основоположного для будь-якого прогресу на шляху мирного вирішення конфлікту.
Ми вітаємо зусилля Франції та Німеччини в рамках Нормандського формату щодо просування дипломатичного шляху врегулювання конфлікту та підтверджуємо нашу готовність надавати подальшу підтримку цим зусиллям. Ми закликаємо всі сторони повністю виконувати Мінські домовленості та наголошуємо на відповідальності Росії за конструктивну співпрацю в Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі з метою досягнення справедливого та тривалого політичного вирішення конфлікту.
G7 залишається повністю відданою імплементації санкцій і продовжуватиме підтримувати Україну, її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність в її міжнародно визнаних кордонах. Крим - це Україна.